Ford Mustang Mach-E osiąga 5-gwiazdkową ocenę pod względem ochrony pasażerów i środowiska

29.10.2021

Nowy, w pełni elektryczny SUV Forda otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w klasyfikacji zarówno niezależnego instytutu badającego bezpieczeństwo pojazdów, jak i niezależnej inicjatywy, promującej rozwój ekologicznych, energooszczędnych samochodów.

W rygorystycznych testach zderzeniowych Mustang Mach-E uzyskał wynik 92% w kategorii ochrony dorosłych i 86% w kategorii ochrony dzieci.

Dostępne w standardzie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu ¹, układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu ¹ oraz system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek ¹, przyczyniły się również do uzyskania maksymalnej oceny z zakresu bezpieczeństwa. SUV otrzymał komplet punktów za systemy asystujące w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu.

Mustang Mach-E, wykorzystujący w pełni elektryczny, bezemisyjny układ napędowy, oferujący zasięg do 610 km (WLTP), ² uzyskał pełne noty również od Green NCAP w testach wpływu na czystość powietrza atmosferycznego i emisji gazów cieplarnianych.

Uzyskany wynik 94% za oszczędne gospodarowanie energią obejmuje pełne oceny testów laboratoryjnych przeprowadzanych w zimnych i ciepłych warunkach.

 • Ford Mustang Mach-E
 • – Mustang Mach-E został opracowany od podstaw jako pojazd w pełni elektryczny, dzięki czemu mogliśmy wdrożyć nasze bezkompromisowe standardy bezpieczeństwa w każdym najdrobniejszym elemencie zupełnie nowej konstrukcji – powiedział Stuart Southgate, dyrektor ds. inżynierii bezpieczeństwa, Ford of Europe. – W efekcie, klienci mogą być pewni, że prowadzą pojazd, który zadba o nich w takim samym stopniu, jak o środowisko – dodał Southgate.


Wysokie oceny od Euro NCAP i Green NCAP dołączają do listy ponad 20 wyróżnień Mustanga Mach-E, które model ten zdobył na całym świecie – począwszy od nagrody iF DESIGN AWARD za integrację głośników B&O Sound System, ³ aż po nagrodę Connected Car Manufacturer Award w konkursie Automobile Awards by MOTUL za system SYNC nowej generacji.

Mustang Mach-E jest jednym z sześciu modeli Forda oferujących zelektryfikowane układy napędowe, które uzyskały maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek. Kolejnymi są: Ford Puma, Kuga (w tym Kuga Plug-In Hybrid i Kuga Hybrid), Explorer Plug-In Hybrid, Focus i Fiesta.

Skontaktuj się z namiSprawdź model Ford Mustang Mach-E

Ważne informacje

¹ Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, nie zastępują jednak oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu.

² Ford Mustang Mach-E w konfiguracji z tylnym napędem i akumulatorem trakcyjnym o zwiększonej pojemności zapewnia do 610 km zasięgu jazdy na energii elektrycznej, zgodnie z normą WLTP. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

³ 2020 iF DESIGN AWARD 2020 w kategorii produktów.

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje City Car
Pokaż najnowsze promocje City Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od City CarOpinie