Mach-E bije dwa kolejne rekordy Guinnessa

28.09.2021

Rekord Guinnessa z wynikiem 43 minut i 13 sekund to zdecydowanie najkrótszy czas ładowania podczas najdłuższej podróży w Wielkiej Brytanii. To wynik o 30 minut lepszy niż podczas poprzedniej próby! Szybkie ładowanie Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła, przy pomocy ładowarki o mocy 150 kW, dodaje około 73 mil (ok. 117,5 km) zasięgu jazdy na każde 10 minut ładowania.

Zespół, bijący rekord Guinnessa, zatrzymał się na stacji ładowania MFG w Wigan, w północno-zachodniej Anglii, tylko na jedno doładowanie, co oznacza, że rekord najmniejszej liczby postojów na uzupełnienie energii, zostanie na stałe utrzymany przez Forda Mustanga Mach-E. Przy okazji warto wspomnieć, że sieć ładowania MFG dołączy do istniejących 15 000 punktów w Wielkiej Brytanii i 200 000 w całej Europie, które można zlokalizować i opłacić, a także wyznaczyć do nich trasę w aplikacji Ford Pass. To niezwykle wygodny, wydajny i wymagający minimum wkładu system ładowania pojazdów elektrycznych.

W lipcu imponująca wydajność Mustanga Mach-E na tej samej trasie, pozwoliła zużyć najmniej energii przez pojazd elektryczny, pokonując 6,5 mili (ok. 10,5 km) na jednej kilowatogodzinie (kWh) – co odpowiada znacznie ponad 500 milom (ok. 804,7 km) całkowitego zasięgu, w porównaniu z oficjalnym zasięgiem 379 mil (ok. 609,9 km) z jednego ładowania. To pokazuje, jak niezwykle wydajnym napędem dysponuje Mustang Mach-E. Przy odpowiednim stylu jazdy, deklarowany przez producenta zasięg jest nie tylko realny, ale też wręcz bezproblemowo może zostać znacząco zwiększony.

 • Ford Mustang Mach-E (1)
 • – Wraz z dostarczaniem kolejnych samochodów klienci mogą być pewni, że Mustang Mach-E będzie przydatny w codziennym użytkowaniu, czego dowodem jest ta potrójna rekordowa wydajność, nawet podczas najbardziej ekstremalnej podróży w Wielkiej Brytanii – powiedział Tim Nicklin, kierownik ds. elektryfikacji Forda.


 • Ford Mustang Mach-E (2)
 • – Własny raport Forda Go Electric, bazujący na opiniach konsumentów, wyraźnie wskazuje, że średni zasięg, jaki zdaniem opinii publicznej może przebyć samochód elektryczny, wynosi poniżej 150 mil (ok. 241,4 km). Jeśli Mustang Mach-E może osiągnąć ponad trzykrotnie dłuższą odległość w rękach profesjonalistów i być doładowany w trasie poniżej 45 minut, to może z łatwością sprostać codziennym wymaganiom klientów – dodał Tim Nicklin.


Rekordziści świata, którzy brali udział w tym doświadczeniu, Paul Clifton, korespondent BBC, oraz piloci Fergal McGrath, Kevin Booker i Adam Wood, mają już na swoim koncie różne rekordy związane z ekonomiczną jazdą pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Podczas prób bicia rekordu wykorzystali możliwości zdalnego rejestrowania danych Intrepid Control Systems, do monitorowania i rejestrowania zużycia energii przez samochód – zgodnie z surowymi standardami niezależnej weryfikacji ustanowionymi przez Guinness World RecordsTM.

 • Ford Mustang Mach-E (2)
 • – Świetny zasięg, innowacyjne technologie oraz wyróżniająca, nieprzeciętna stylistyka – to tylko kilka słów, które opisują nowego Mustanga Mach-E. Liczne rekordy, ale i testy dziennikarzy oraz opinie pierwszych klientów potwierdzają, że zasięg naszego w pełni elektrycznego SUV-a jest imponujący. Wielu kierowców obawia się samochodów elektrycznych właśnie z tego powodu. Mustang Mach-E temu przeczy, w zamian zapewniając zarówno bezkompromisowe osiągi, niezrównany komfort oraz bogate wyposażenie, ale i, co niezwykle ważne, czysto sportowe emocje – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Skontaktuj się z namiSprawdź model Ford Mustang Mach-E


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje City Car
Pokaż najnowsze promocje City Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od City CarOpinie