Nowy Focus

Szybki kontakt

ul. Dąbrowskiego 26
44-100 Gliwice
tel: 32 332 44 44
wejdź

NOWY FORD FOCUS

Całkowicie przeprojektowane nadwozie o wyrazistych liniach oraz zaawansowane technologicznie i wyjątkowo eleganckie wnętrze. Poznaj najwspanialszego Forda Focus w historii.

Model nowej generacji, który wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Doskonałym przykładem jest system Ford SYNC 2 z zaawansowanym systemem obsługi głosowej i 8”wyświetlaczem, służący do intuicyjnej obsługi nawigacji, systemu audio oraz klimatyzacji. Z kolei system wspomagający parkowanie (Active Park Assist) został udoskonalony i teraz oprócz parkowania równoległego oferuje funkcję parkowania prostopadłego oraz dodatkowo pomaga wyjechać z równoległego miejsca parkingowego.

Supernowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne zapewniają idealną równowagę między mocą

a ekonomicznością. Zaawansowana przekładnia PowerShift oraz zmiana biegów za pomocą łopatek maksymalizuje wydajność i przyjemność z jazdy.
MOC

To od Ciebie zależy, który z nowych, zaawansowanych silników będzie sercem Twojego Forda Focus. Wszystkie wyróżniają się niezawodnością, wydajnością i osiągami, które można dopasować do potrzeb kierowcy.

 

Moc i wydajność bez żadnych kompromisów
Seria silników EcoBoost została wzbogacona modelem o pojemności 1,5 litra. Jest to zmniejszona wersja 1,6-litrowego silnika tego typu, dzięki czemu uzyskano mniejszą emisję CO2, a także większą oszczędność na paliwie bez żadnego uszczerbku na mocy i przyjemności prowadzenia. Dostępny jest on w wariantach: 150 i 182 KM i współpracuje z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów. Wiosną 2015 roku pojawi się także opcja z przekładnią automatyczną.

Nowa opcja
TDCi o pojemności 1,5 litra to nowy silnik, którego konstrukcja oparta jest o 1,6-litrowy TDCi. Oferuje on taką samą moc przy wyjściowym poziomie 95 KM, ale już większą przy 120 KM (od 115 KM), jednocześnie pozwalając uzyskać większą oszczędność paliwa i mniejszą emisję CO2. Silnik ten obecnie dostępny jest z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów, a od wiosny także z automatyczną skrzynią biegów (dla w wersji 120 KM).Technologia jazdy


Bezstresowe parkowanie

Udoskonalona funkcja systemu wspomagającego parkowanie (Active Park Assist) pozwala na parkowanie zarówno równoległe, jak i prostopadłe. Gdy system ustali, że wolne miejsce jest dostatecznie duże, kieruje za Ciebie samochodem, a Tobie pozostaje jedynie używanie pedałów hamulca i gazu. Z kolei system Park-Out Assist dodatkowo pomoże wyjechać z ciasnych miejsc.

 
 


 
Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach (Active Braking)


Active Braking to innowacyjna technologia, która uruchamia się przy prędkościach powyżej 50 km/h. System skanuje drogę przed pojazdem, a jeśli wykryje prawdopodobieństwo zderzenia, ostrzega kierowcę. W przypadku braku reakcji, zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, a następnie zaczyna hamować. Z kolei gdy samochód jedzie z prędkością poniżej 50 km/h, pomocą służy system Active City Stop. Obie te technologie pokrywają swym działaniem pełen zakres prędkości, z jakimi może poruszać się samochód. Active Braking dostępny jest jako element Inteligentnego tempomatu (Adaptive Cruise Control).

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition)


 
Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś zakazu wyprzedzania lub ograniczenia prędkości? Teraz możesz tego uniknąć. Ford Focus wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i wyświetla informację o ograniczeniu prędkości na wyświetlaczu deski rozdzielczej.
Zadzwoń i dowiedz się więcej!
 

Samochody osobowe wejdź
Samochody dostawcze wejdź
Samochody używane wejdź
Karty Ratownicze wejdź
Części zamienne wejdź
Serwis mechaniczny wejdź
Serwis AZNN wejdź
Promocje wejdź